Jak vybrat dárek pro rybáře?

Každý rok každý z nás řeší stejnou otázku: „Co mám koupit k Vánocům?“. Pokud přesně víte, co chce Váš rybář pod stromečkem najít, je to skvělé a nemusíte si s výběrem dárku lámat hlavu. Pokud ale patříte mezi skupinu lidí, kteří chtějí své blízké překvapit a v sortimentu rybářských potřeb se příliš nevyznáte, tento článek by vám měl výběr dárku usnadnit.
 
Začneme typem produktu. Když se řekne rybářské vybavení, většina lidí si asi jako první představí prut a naviják. Prutů a navijáků jsou ale stovky druhů, na každou rybolovnou techniku je zapotřebí jiný typ a pokud přesně nevíte, jaké rybolovné technice se Váš rybář věnuje a co přesně mu vyhovuje, raději bychom se do těchto dárků vůbec nepouštěli. Je zde vysoká pravděpodobnost, že zde uděláte chybu a netrefíte se. Pokud byste ale přesto chtěli prut nebo naviják, doporučujeme kontaktovat naše zákaznické oddělení, které vám s výběrem pomůže.

Jako první jsme pro vás samozřejmě připravili speciální sekci Tipy na dárky pro rybáře. Naleznete zde ty nejoblíbenější produkty, které zaručeně udělají rybářovi radost.

Délka vycházek k vodě

První pomůckou pro výběr správného dárku je délka vycházek k vodě. Pokud rybář jezdí k vodě na vícedenní výpravy (u vody tedy i nocuje), hned vám to napoví, na jaký sortiment se zaměřit. Když rybář tráví u vody delší čas v kuse, rozhodně se hodí pohodlné rybářské křeslo. Samozřejmě potřebuje i rybářský stan (bivak). Na zemi se pochopitelně nespí příliš dobře, a proto je základ mít i pohodlné rybářské lehátkoRybářský spacák už je samozřejmostí, aby rybáři nebylo v noci chladno. Při delších vycházkách rybář potřebuje čelovku, bez které by se za tmy při lovu neobešel. Při vícedenních výpravách si rybář většinou musí u vody i sem tam něco uvařit. Vařič a nádobí se tedy budou určitě hodit. Velmi oblíbené jsou také rybářské toastery nebo pánvičky, v kterých si rybář dokáže připravit téměř cokoliv, a navíc velmi rychle.

Roční období

Dalším dobrým tipem je i roční období. Chodí Váš rybář na ryby i mimo letní měsíce? V takovém případě se bude určitě hodit teplejší rybářské oblečenítermoprádlo, čepice apod.

Počasí

Počasí rovněž hodně napoví, déšť je sice nepříjemný společník, na druhou stranu každý rybář ví, že déšť většinou přinese úspěch a ryby berou. V takovém případě se nikdy neztratí holínky rybářský deštník.

Způsob dopravy k vodě

Téměř každý rybář potřebuje na své vybavení nějaké tašky a pouzdra. Pokud rybář jezdí na ryby jen na pár hodin na kole, určitě se bude hodit rybářský batoh, případně vícekomorové rybářské pouzdro na pruty s kapsami navíc. Výběr pouzdra na pruty je ale o něco složitější, protože stejně jako pruty, mají i pouzdra různé délky. Ideální je, když se dostanete k prutům, změříte je ve složeném stavu a následně vyberete o pár cm delší pouzdro. Rybáři, kteří jezdí na ryby autem, naopak používají přepravní tašky, kam mohou uložit rybářské krmení, oblečení, jídlo apod.

Sázka na jistotu

A pokud nemáte vůbec žádné informace o tom, jak často rybář jezdí na ryby, jak se tam dopravuje a zda tráví u vody jen pár hodin, nebo i několik dní, je tu pár věcí, které využije každý rybář. Polarizační rybářské brýle velmi dobře chrání zrak, ale zejména umožňují rybářům mnohem lépe pozorovat vodní hladinu a mohou díky nim i snadněji zjistit, kde se právě ryby nachází.

Mezi univerzální dárky patří stoprocentně pouzdra na rybářské doklady. Doklady u sebe musí mít každý rybář a pouzdro se rozhodně hodí. No a taková kožená peněženka, nebo opasek s rybářskými motivy, jistě potěší kadého rybáře.

Stejně tak neuděláte chybu, když vyberete rybářskou kšiltovkutričko, nebo mikinu.

Pokud máte doma mladého rybáře, bezpochyby mu udělá radost plyšová ryba, ať už je jeho oblíbená ryba kapr, štika, sumec nebo třeba okoun. Pro ty nejmenší máme rybářské pexeso, rybářské omalovánky nebo magnetky. Pro školáky máme krásné rybářské pravítko.

A pokud jste úplně bezradní a raději necháte výběr konkrétního dárku na rybáři, jsou tu samozřejmě oblíbené dárkové poukazy.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím